Stery strumieniowe Lewmar

Firma Lewmar znana jest z tego, że wytwarza artykuły wysokiej jakości. Od wielu lat produkuje stery strumieniowe na zamówienie. Obecnie, przełomowrozwiązanie konstrukcyjne stawia serię sterów strumieniowych TT o całe pokolenie przed produktami konkurencyjnymi w dziedzinie jakości i poziomu kontroli.

Rewolucyjna konstrukcja śruby napędowej steru strumieniowego TT pozwala osiągnąć idealnie stałą siłę ciągu w obu kierunkach dla uzyskania maksimum kontroli i sterowności.

Stery strumieniowe TT Lewmar oferują znakomite i prawdziwie zrónoważone osiągi – są dziś najcichsze i najbardziej wydajne na rynku.

W dziedzinie wysokiej sterowności w specyficznych sytuacjach, stery strumieniowe TT produkcji Lewmara stanowi krok naprzód w konstrukcji i działaniu. Łatwa instalacja i użytkowanie bez konieczności konserwowania to zalety, które przypadną do gustu zarówno szkutnikom jak i żeglarzom. Wszechstronny program testów poteirdził, iż stery strumieniowe od Lewmara oferują wydajne, zrównoważone i bardzo ciche funkcjonowanie.

Ster strumieniowy lewmar tt

 

śruba steru strumieniowego Unikatowa 5-cio płatowa śruba napędowa wytwarza równą siłę ciągu w tunelu dla każdego steru z serii 140 i 185 przy pojedynczej śrubie.

rusynek wałka napędowego steru strumieniowego

Stery Strumieniowe TT napędzane są wałkiem wielowypustowym, i nie jest konieczne zastosowanie napędu wałka z klinem.
Uszczelnienie kasetowe steru strumieniowego Kasetowe uszczelnienie produkcji Lewmar oferuje wyjątkową ochronę i lepsze właściwości uszczelniające niż standardowe pierścienie uszczelniające. Rozwiązanie to pozwala na instalację sterów strumieniowych TT Lewmar bez konieczności montażu zbiornika uzupełniającego i przeprowadzania związanej z tym konserwacji.
Anoda do sterów TT Lewmar posiada specjalnie zaprojektowaną powłokę ze stali nierdzewnej dla uzyskania optymalnej retencji, przymocowaną dużą nakrętką, i łatwo jest ją wymienić.
Kontroler steru strumieniowego        Sterowniki Lewmar są nowoczesne, mają atrakcyjny wygląd i pasują do każdego zestawu wskaźników. Są również łatwe w montażu.
Stery strumieniowe TT mają bezpieczeństwo „wbudowane” w swoją konstrukcję. Uszczelniona czarna skrzynka chroni ster przed niewłaściwym użyciem. Termiczny wyłącznik silnika ustawia się samodzielnie, co umożliwia kontrolę temperatury w celu osiągnięcia najbardziej wydajnego funkcjonowania. jacht ze sterem strumieniowym

- Brak konieczności montażu zbiornika, brak wycieków i potrzeby konserwacji
- Wysokosprawne 5-cio płatowe śruby napędowe wytwarzają równą siłę ciągu w obu kierunkach
- Wysokowydajne uszczelnienie
- Śruba napędowa napędzana wałkiem wielowypustowym, brak konieczności zastosowania napędu wałka z klinem.
- Elektroniczne układy czarnej skrzynki zabezpieczają przed niewłaściwym użyciem i chronią silnik
- Hartowane i gruntowane koła zębate stożkowe o zębach krzywoliniowych pozwalają osiągać maksymalną wydajność i ciche przełożenie mocy
- Samonastawne termiczne zabezpieczenia na każdym z silników
- Sterowniki do wyboru: joystick lub panel dotykowy
- Łatwe do połączenia włączniki
- Występ środkowy o minimalnych gabarytach dla łagodnego przepływu wody

Dlaczego potrzebuję steru strumieniowego?
Ster strumieniowy w znacznym stopniu ułatwia sterowanie łodzią, zwłaszcza w ciasnych portach, poprzez łagodne naprowadzanie dziobu za pomocą małej śruby o niezależnym napędzie, eliminując potrzebę użycia głównego silnika.

Jaki rozmiar steru będzie odpowiedni dla mojej łodzi?
To zależy od oczekiwań indywidualnych, natomiast rozdział poświęcony sterom strumieniowym naszego katalogu oferuje szeroki wybór.

Mam zamiar kupić nową łódź, ale jeszcze nie podjąłem decyzji, czy będę chciał zainstalować ster strumieniowy. Czy mogę go zamontować później?
Tak, istnieje wiele warsztatów oferujących usługi montażowe tego rodzaju. Taki montaż może się wiązać z dodatkowymi kosztami, transportem łodzi i poświęceniem kilku dni na instalację.

Umiejscowienie tunelu steru strumieniowego

Przed montażem steru strumieniowego, należy upewnić się, że na dziobie jachtu (łodzi) jest wystarczająca ilość wolnego miejsca. Aby ster osiągnął najlepsze parametry pracy, producent zaleca sprawdzenie czy poniższe warunki zostały zachowane:

  1.     Tunel należy zamontować tak aby dolna krawędź znajdowała się nie niżej niż 10 cm od dna (stępki).
  2.     Górna krawędź tunelu powinna znajdować się poniżej linii wodnej (zanurzenia), w odległości wynoszącej nie mniej niż 3/4 średnicy tunelu.
  3.     Tunel należy umiejscowić tak aby znajdował się jak najbliżej krawędzi dziobu, nie dalej jednak niż w odległości wynoszącej 1/3 całkowitej długości jednostki.
  4.     WAŻNE: długość tunelu powinna wynosić minimum 2 razy tyle, co jego średnica

 

.umiejscowienie steru strumieniowego

 

Stery strumieniowe wyposażone są w silniki elektryczne o bardzo dużej mocy i dlatego warto w miarę możliwości zaopatrzyć się w specjalnie do tego celu przeznaczony akumulator z oddzielną ładowarką, który powinien znajdować się w pobliżu steru. W ten sposób można uniknąć kłopotliwego podłączania kosztownych, długich przewodów w celu zapewnienia zasilania z zasobów akumulatora głównego. Czy mogę przeprowadzić samodzielnie instalację?
Instalacja tego rodzaju sprzętu w dużej mierze dotyczy wyboru i zlokalizowania tunelu. Tego typu prace należy zawsze zlecać specjaliście z odpowiednimi kwalifikacjami.

Czy ster strumieniowy Lewmar może zastąpić istniejącą instalację (posiadam kanał i standardowe urządzenie od innego producenta)?
Tak, w większości przypadków, pod warunkiem, że istniejący tunel ma taką samą średnicę.